הדפסה

פנדות - אודות

שתף

על פנדות

פנדות מתעסקת בעיצוב מוצרי יצירה ומנדלות. מוצרי היצירה שלנו מופקים בעיקר על נייר או קרטון. על מוצרי פנדות נמנים חוברות צביעה, ערכות אוריגמי ועוד.

מי עומד מאחורי פנדות?

שמי דותן ילוז ואני מעצב את מוצרי פנדות. אני עושה זאת מתוך אהבה גדולה לתחום העיצוב והנייר. הנייר הנחשב לחומר נפוץ ביותר ופשוט ביותר, אך הוא המדהים ביותר בעיני. נייר יכול להפוך לכל צורה שנרצה בפשטות רבה וללא כל צורך בכלי עבודה. כנראה שהקלות והפשטות הזו חיברה את הילד שבי לתחום. מנסיוני גיליתי שלא רק הילד שבי מתחבר ליצירה מנייר אלא רוב הילדים שנחשפו לקסם. היכולת של ילד ליצור משהו מדהים, בעל צורה תלת מימדית בכוחות עצמו מחומר שטוח ופשוט נחשבת בעיניו ללא פחות מקסם.

 

גם תחום המנדלות וצביעת מנדלות הוא בעל ערך מוסף לא קטן. מנדלות לצביעה זה אולי הדבר היחיד שגם מבוגרים צובעים. חוברות הצביעה הציפו את השוק אך הן מעולם לא ענו על צורכם של מבוגרים שגם רוצים לצבוע. היה לי חשוב שחוברות מנדלות לצביעה של פנדות יהיו ברמה ובאיכות מירבית כך שגם מבוגרים יוכלו להיות מרוצים - גם מהתוצאה, ולא פחות חשוב, גם מהדרך.

 

דרך העבודה שלי כוללת אומנות ידנית ואומנות גרפית, אך בעיקר אני משתמש בראש. בתוך פיסה של נייר ישנן אין סוף יצירות פוטנציאליות – השאלה היא תמיד כיצד ליצור מצב שכל אחד יוכל ליצור יצירות אלו ללא כל ידע מוקדם וללא כלים שחשובים באומנות הכל כך מדוייקת הזו. את הפיתרון אני מביא לכם – אתם רק צריכים להנות מהיצירה.

 

כיצד ניתן לזהות את פנדות?

את פנדות ניתן לזהות על פי הנקודה של הפנדה - litellogo  

 

למה קוראים לנו פנדות?

לפנדות שני פירושים – פירוש אחד מתוך תחום היצירה (צבעי פנדה) ומצד שני יש חיה כזו. פנדות הן סוג של דוב חמוד וצמחוני ומאוד ידידותי לאדם. הפנדות הן חיות שאוהבות להשתולל, לשחק ולהתגלגל – ממש כמו הילדים שיוצרים עם מוצרי פנדות.

מעבר לכך המילה PANDOT (פנדות) כוללת את כל אותיות שמי (דותן – DOTAN). היה לי חשוב שפנדות תהיה חלק ממני ושאני אהיה חלק ממנה. תשאלו למה האות P? האות P זה ל- Paper (נייר) כמובן. מושלם!

 

אילו מוצרים אנו יוצרים בפנדות?

כפי שהוזכר – אנו יוצרים מוצרי יצירה ומנדלות. חשוב לנו מאוד שמעבר לכל יהיה דגש על הערך המוסף שבמוצרים.

 

אז מהו הערך המוסף של מוצרי פנדות?

ניתן לצפות במוצרים באתר. בפרטי כל מוצר תגלו סמלים המציגים את הערך המוסף.

זה יכול להיות "פיתוח הדמיון" imagination2, "הכרת חיות" animals, “מוטוריקה עדינה" motorika, “התפתחות קוגניטיבית" Cognitive, "תרפיה באומנות" art therapy ועוד.
לכל מוצר ערך מוסף שונה. הערכים הללו חשובים גם לילדים וגם למבוגרים. כלים וכישורים אלו יסייעו לנו ולילדנו בעתיד במהלך החיים, ואף ישפיעו לטובה על נפשנו ועל מצב רוחנו.

 

מספור ספרים של פנדות - כך תוכלו לדעת אם יש עוד ספרים בסדרה:

book no 1 - ספר מספר 1.
book no 2 - ספר מספר 2.
book no 3 - ספר מספר 3.
 
מה עוד באתר פנדות?

באתר ניתן למצוא מאמרים, סרטוני הדרכה למוצרים וגם קבצים ומדריכים להדפסה בחינם. ניתן להדפיס את הקובץ באמצעות המדפסת הביתית וליצור בחינם על פי ההוראות. אם התחברתם לתחום ניתן לרכוש את המוצרים שלנו הכוללים בתוכם נייר באיכות ובעוביים המתאימים יותר מנייר המדפסת הביתי לחוויה מדהימה של יצירה. בעזרת קבצי ההדפסה בחינם אנו ננסה לעביר לכם את התחושה הכיפית של יצירה בנייר. חלק מהיצירות קשורות באופו ישיר למוצרינו וחלקן לא. ישנה ההכוונה לאיזה גיל מתאימה היצירה - מגיל 3 ועד 120.