הדפסה

שילובי צבעים

שתף


חוברות המנדלות לצביעה שלנו מתוכננות כך שבתום הצביעה ניתן לתלוש את המנדלה מחוברת הספירלה ולמסגר אותה - וזה ממש בונוס שיכול לתת לבית שלכם את הטאצ' האישי שלכם המלווה בערך סנטימנטלי.
לאחר בדיקה
וניסיון התפלאנו לגלות שכמעט ואין בית שהמנדלות שלנו לא מתאימות לו- אם זה בית בעיצוב יוקרתי או כפרי, צעיר או אירופאי, צבעוני או בעל גוון אחיד. ולא נסתפק בכך אלא שגם היצירה הכניסה רעננות חדשהכמובן שכל מי שנכנס לבית שלכם ישים לב למנדלות שייתנו לו תחושה הרבה יותר חמה.

שילובי צבעים

 

את שילובי הצבעים הנ"ל (מתוך חוברת לצביעת מנדלות) ניתן לקבל כהמלצה.
ישנם עוד מיליוני שילובי צבעים אפשריים! שילובי צבעים נוספים תוכלו למצוא באתר הנפלא הזה:
שילובי צבעים מתוך Colorschemer

שילובי צבעים - אווירה

האם נרצה אווירה חמה, אווירה צעירה או ילדותית, אווירה יוקרטית, אווירה כפרית או אווירה עירונית. כל אולו נשלטים בעזרת הרהיטים בבית וגם הצבעים בבית. צבע הקיר, הריצפה, הרהיטים וגם התמונות. תמונה יכולה לשנות את האווירה בבית בקלות. צבעים עזים או צבעים רגועים יוכלו להשפיע על מצב הרוח שלנו ועל מצב הרוח של אורחינו.


שילובי צבעים קרים

הצבעים בבית יכולים להשפיע גם על המצב הנפשי שלנו. לא נרצה ליצור מצב של לחץ או פחד וגם לא של קרירות. המרחק בין שילוב צבעים קר לשילוב צבעים רגוע הינו קטן. אנו נעדיף שלא לשלב רק גוונים כחולים ותכולים אלא גם גוונים ירוקים או צהובים. למאן האמת לכל צבע יש את המצב הרגוע שלו. צבעים בהירים הם בדרך כלל רגועים יותר.


שילובי צבעים חמים

אם נרצה ליצור אווירה חמה בבית נוכל להשתמש בגוונים חומים, צהובים, כתומים ואדומים. גם כאן ישנה חשיבות בבחירת הגוון שבצבע הרי מספר הגוונים החבוי בצבע האדום הוא רב. באדום הבוהק והחזק שכולנו מדמיינים כרגע בראשנו נבחר לשלב במינון נמוך אם בכלל בכדי שלא יצור מצב מלחיץ ומרגיז. לכן מומץ לשלב גוונים עזים בשטחים קטנים שבאים לידי ביטוי ברהיט מסויים או תמונה.


 

שילובי צבעים מנדלות

האופציה של שימוש בתמונות היא נפלאה משום שכך נוכל להשפיע על מינון האווירה שנרצה להכניס אל ביתנו באופן מדוייק. אם נרצה לחמם נוסיף טיפה כתום, אדום או חום. אם נרצה ליצור אווירה רגועה ושלווה יותר נוכל לבחור בצבעים כחולים וירוקים.
מנדלות מכניסות בעיקר צבע אחד המכיל בתוכו גוונים סמוכים או משלבות בתוכן מספר צבעים המשדרים על אותו גל אווירתי. תמונות נוף או טבע מצד שני עשויות ליצור שילוב צבעים שאינו מתאים גם אם התמונה נחשבת ליפה ומופלאה ביותר.

בחירת מנדלות שאלות שנשאל

מהו צבע הרהיטים בסביבה? מהו צבע הקירות? מהי האווירה אותה נרצה ליצור בחדר?
אם אנו משלבים בין מספר מנדלות נשאל את עצמנו האם צבעיהן משתלבים יפה יחד. תמונות קיר יכולות "לזרום" עם גווני החדר הקיימים ומצד שני יכולות גם לשבור את הגוון השולט. שני המקרים אפשריים ויכולים להכניס אווירה חדשה הביתה.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

שימוש בטקסט

אומנם מאמר זה עוסק בשילובי צבעים שימוש בטקסט עשוי גם הוא להשפיע על האווירה בבית. גם אם לא נשים לב למילה הכתובה על התמונה, הטקסט ישפיע על התת מודע שלנו. אנו נדאג כמובן לבחור את המילה הנכונה. למשל "רוגע", "אהבה" או "שפע".
טקסט יכול להשפיע גם על חלומות ומטרות שנרצה להגשים. כפי שכבר הזכרנו, טקסט משפיע על התת מודע ואם נחבר לזה את העובדה שאנחנו נמצאים בבית לא מעט שעות ביממה, הטקסט ישפיע עלינו. לכן ניתן לבחור מילה כמו "התפתחות", "שגשוג", "הצלחה" או "חופש". כן יש בתים שיש בהם תחושה של סגירות לכן נוכל להשפיע עם המילה "חופש".

תמונות מנדלות יכולות לשלב בתוכן גם צבע, גם צורה וגם טקסט. מחקרים מוכיחים שהמנדלות משפיעות גם על חלק במוחנו שיכול להביא אותנו למצב מדיטטיבי ורגוע. שילוב הטקסט בתמונת מנדלה נראה טבעי ומוצדק וכאן יש חשיבות בצד העיצובי.